Fatih Çollak Kimdir ?

Video az sonra yüklenecektir. ( Tanıtımı Geç > )

admin

Işıkları Kapat

Hata Bildir

Fatih Çollak Kimdir ?

Fatih Çollak Kimdir ?

Anasayfa » Hafızlar, İmamlar » Fatih Çollak » Fatih Çollak Kimdir ?

Fatih Çollak Kimdir

 

1954 Yılında Erzurum’da doğdu. Dokuz yaşında hafız oldu. Erzurum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Tefsir dalında doktora yaptı. Televizyonlarda mukabelesi yayınlanan Fatih Çollak aynı fakültede (Marmara İlahiyat) ve Diyanet’in Haseki Külliyesi’nde Aşere Takrib Tayyibe dersleri veriyor.
Türkiye in önde gelen hafızlarından Çollak, yurtiçi ve yurtdışında Kur n-ı Kerim yarışmalarında görev alıyor. Kur n-ı Kerim okumaya altı yaşında, hafızlığa ise yedi yaşında başlayan Çollak, dokuz yaşında da hafız olmuş. Memleketi Erzurum an İstanbul gelince Reisü -Kurra Hendekli Hafız Abdurrahman Gürses Hocaefendi in talebesi olan Çollak, bugün, onun en önemli temsilcileri arasında sayılıyor. Gürses Hocaefendi, hayatının son yıllarında bizzat Çollak n evine giderek kendisine ders vermiş. Çollak da geçtiğimiz günlerde 1999 yılında vefat eden hocasının hayatını anlatan biyografik bir esere imza attı.

15.07.2013 tarihinde eklendi 861 kişi izledi 

Yorumlar

Yorumlar

BENZER VİDEOLAR

Kabe imamlarının isimleri nelerdir?

Kabe imamlarının isimleri nelerdir? 04.11.2014 tarihinde eklendi - 19.006 kişi izledi

Fatih Çollak Ok Takipli Türkçe Mealli Hatim

Fatih Çollak Ok Takipli Türkçe Mealli Hatim 27.01.2014 tarihinde eklendi - 1.351 kişi izledi

Qari Ahmet Tayyar kimdir ?

Qari Ahmet Tayyar kimdir ? 15.12.2013 tarihinde eklendi - 1.181 kişi izledi

Kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, sitemizin bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.